Jak Cię widzą, tak Cię piszą
uczniowie organizują / 20 kwietnia 2017

Uczniowie Gimnazjum na zajęciach informatycznych mieli za zadanie stworzyć plakat dotyczący świadomego kreowania wizerunku w Internecie pt. „Jak Cie widza, tak Cię piszą”. Zgodnie z zasadą klasy odwróconej wcześniej musieli przygotować grafiki i  przemyśleć temat.  Gimnazjaliści zostali również poproszeni o obejrzenie filmów i poszukanie odpowiednich wiadomości w bibliotece materiałów na stronie cyfrowobezpieczni. pl. Przy realizacji zadania, priorytetem było dbanie o prawa autorskie i majątkowe.  Nie korzystaliśmy tu z zasady dozwolonego użytku edukacyjnego. Najlepsze prace zostały wystawione w Bibliotece Publicznej w Sztutowie (wraz ze Świetlicą Środowiskową), gdzie mieszkańcy gminy zostali poproszeni o zagłosowanie na najlepszy plakat. Dzięki temu działaniu mieliśmy okazję pochwalić się naszymi działaniami i poinformować o projekcie (upowszechniliśmy informację o stronie). Więcej o wydarzeniach w ramach projektu można zobaczyć  tutaj.