Spotkanie z przedstawicielem policji

25 kwietnia 2017

Gimnazjum w Sztutowie w roku szkolnym 2016/2017 prowadzi intensywne działania związane z profilaktyką bezpieczeństwa w Internecie. Szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa i konkursu  „ Jesteśmy cyfrowobezpieczni”.

Jednym z wytycznych konkursu  było zorganizowanie spotkania z przedstawicielem policji. W realizacji tego zadania pomogła nam pani dr Magdalena Pinkowicka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z zespołu ds. prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii.

Podczas zajęć (25.04.2017) zapoznaliśmy  się z objawami cyberprzemocy i dowiedzieliśmy  się jaka może być odpowiedzialność karna za niewłaściwe zachowanie w sieci.  Zadawaliśmy pytania, a pani policjantka wyczerpująco na nie odpowiadała.